“Tigrii” tineri, învinși după un joc tare

CS United Galați, vicecampioana ultimelor două sezoane și finalistă în anul competițional 2018-2019, a susținut vineri ultimul meci din play-off: scor 8-3 pentru Autobergamo Deva

Având permisul pentru ultimul act, gruparea “tigrilor” a deplasat la Deva, pentru întâlnirea cu Autobergamo, o echipă foarte tânără: cinci juniori și trei seniori.
După un meci foarte echilibrat în prima parte, gazdele conducând cu 3-2 la pauză, hunedorenii, profitând de experiența evidentă, s-au impus cu scorul de 8-3.

Florin Ignat, antrenor CS United: “Copiii au jucat foarte bine, cel puțin în prima repriză, când au reintrat în joc. De la 3-0 pentru Deva, au făcut 3-2 și au mai ratat unele ocazii bune. Chiar m-au impresionat că nu s-au temut de adversar și voi mai miza pe ei, în viitor. Play-off-ul este încheiat, pregătim acum finala campionatului!

Distribuția CS United la acest joc: Dinicuță, Păduraru – Boșneagă, Dorneanu, Petică, Cojocaru, Arhire, Apostol, Grecu, Vardianu. Antrenor principal: Florin Ignat.