Izbândă și cu Luceafărul

Supercampionii au câștigat și jocul disputat astăzi, 3-0 cu Luceafărul Buzău, și așteaptă cu mare încredere duelul cu Autobergamo Deva, programat luni, de la aceeași oră, 16.00.

CS United Galați, după două zile pline, Supercupa și derbiul cu Imperial Wet Miercurea Ciuc, s-a resimțit și n-a avut un meci facil cu buzoienii pe care în prima parte a sezonului îi învinseseră la un scor anormal, 18-4. E adevărat, Luceafărul arată acum chiar bine și poate să le pună probleme granzilor.

Golurile formației gălățene au fost reușite de Araujo (minutul 4), Octavian Cireș (minutul 12) și Andrei Crăciun (minutul 25).
Luni, de la ora 16.00, în ultimul joc al super-turneului de futsal desfășurat în aceste zile la Sala Sporturilor Dunărea, United va întâlni Autobergamo Deva, o formație foarte puternică. Forza, “tigrilor“!

CS UNITED GALAȚI – LUCEAFĂRUL BUZĂU 3-0 (2-0)
Sala Sporturilor Dunărea, Galați – 13 decembrie 2020
Au marcat: Araujo 4, O. Cireș 12, Crăciun 25.
UNITED: Dinicuță, Păduraru, Neacșu – Tacot, O. Cireș, Crăciun, Burdujel, Crișan, Araujo, Ignat, Arhire, A. Cireș, Boșneagă, Cojocaru. Antrenor principal: Florin Ignat. Antrenor secund: Viorel Cojoc. Antrenor de portari: Alexandru Tănăsilă. Preparator fizic: Ionel Tămășanu.
LUCEAFĂRUL: Moldoveanu, Mălâia – Burciu, Cârstea, Bobe, Radu, Bălan, Ion, Călugăreanu, Florea, Ghinea. Delegat: Lucian Trăznea.
Arbitri: Daniel Decă (Brăila), Liviu Chița (Pitești). Rezervă: Dumitru Bogdan Balaban (Galați). Observator: Petre Radu (București).

Sustine clubul si distribuie articolul pe:Share on Facebook