Campionii sezonului regular

Supercampionii au câștigat și al doilea meci cu Clujana Cluj-Napoca, scor 15-0 (10-0), și astfel termină sezonul regular pe PRIMUL LOC. 👏✌️👍💪

Partida a fost prezentată pe pagina de Facebook în regim de livetext:

⚽ Internaționalul român Andrei Crăciun reușește golul de 15-0! Este minutul 37.
🥅 Crișan ridică scorul la 14-0 în minutul 36.
⛳ Albert Cireș, mezinul echipei (16 ani), înscrie primul său gol la seniori: 13-0 în minutul 34!
🐯 Același Boșneagă face 12-0 în minutul 28.
⚽ S-a reluat meciul cu Clujana și conducem cu 11-0. A trimis mingea în poartă Boșneagă în minutul 26.
🥅 Pauză la Odorheiu Secuiesc, conducem la zece goluri diferență.
⛳ Și este 10-0, din golul lui Araujo! UNITED ajunge prin golul brazilianului la cota 100 de reușite în campionatul curent! 💯
🥅 Boșneagă reușește să marcheze pentru 9-0 în minutul 18!
🐯 Iarăși punctează Tacot, căpitanul Naționalei Moldovei: 8-0 în minutul 17!
⚽ Arhire înscrie și este 7-0 în minutul 16.
⛳ Jocul programat la ora 13.00 a debutat cu 10 minute mai devreme, iar Cojocaru, Crăciun, Petică, Burdujel, Tacot și Crișan și-au trecut deja numele pe lista marcatorilor!

➡️ UNITED: Dinicuță – Tacot, Burdujel, Crăciun, Araujo, Boșneagă, Crișan, Ignat, Petică, Cojocaru, Arhire, A. Cireș.
➡️ CLUJANA: Mocanu – Takacs, Leahu, Daradics, Steve, Incze, Moroșan, Popa, Nemeș, Pavel, Moroșan, Telecan.