9-1, în primul duel cu Clujana

United Galați susține la Odorheiu Secuiesc, localitate în care se desfășoară ultimul turneu din campionatul regular, o dublă cu formația Clujana Cluj-Napoca: un meci pentru runda a XIV-a și unul restant din etapa a VII-a. Primul joc, de sâmbătă seară, a fost câștigat de gălățeni cu 9-1, desfășurarea fiind livetext pe pagina noastră de Facebook.

🥅 Pe final, clujenii au redus din diferență: 9-1.
⚽ Boșneagă păstrează excelenta linie de după pauză: 9-0 în același minut 33.
⛳️ Araujo face 8-0 în minutul 33.
🐯 Tacot ajunge la hattrick. Dă gol în minutul 32 pentru 7-0.
🥅 Că tot se întrebau unii suporteri ai fotbalului în sală de ce scorul este prea strâns; marchează și Petică. E minutul 29 și conducem cu 6-0.
⛳️ Crișan își trece numele pe lista marcatorilor în minutul 27. Este 5-0!
🐯 Punctează și Crăciun. United conduce cu 4-0 din minutul 25.
⚽ Sergiu Tacot punctează din nou, este 3-0 din minutul 22!
🥅 Supercampionii conduc la pauză cu scorul de 2-0, după o primă repriză controlată autoritar.
⚽️ Tacot majorează diferența pe tabela de scor, avem 2-0!
⛳️ United conduce cu 1-0 în ultimul meci al zilei de la Odorheiu Secuiesc, printr-un autogol înscris în minutul 3.
Formația antrenată de Florin Ignat întâlnește echipa Clujana Cluj-Napoca, în runda a XIV-a a campionatului.
➡️ UNITED: Dinicuță, Tănăsilă – Tacot, Burdujel, Crăciun, Araujo, Boșneagă, Crișan, Ignat, Petică, Cojocaru, Arhire, A. Cireș.
➡️ CLUJANA: Mocanu – Takacs, Leahu, Daradics, Steve, Incze, Moroșan, Popa, Nemeș, Pavel, Moroșan, Telecan.
Vă ținem la curent cu scorul. Forza, UNITED!