2-2, dar am fi meritat victoria

Reprezentanta României în UEFA Futsal Champions League a dominat copios formația Autobergamo Deva, în etapa a cincea a campionatului, însă a obținut doar o remiză. Formația pregătită de Florin Ignat a marcat și golul de 3-2, cu un minut înainte de final, dar reușita lui Araujo n-a fost validată de arbitri.

⛳️ United Galați a remizat în duminică seară cu Autobergamo Deva, scor 2-2 (1-2), în etapa a V-a a Ligii 1 de futsal, după un joc dominat categoric de Campionii României.
🐯 “Tigrii” au ratat ocazii imense de a se desprinde și, cu un minut și 7 secunde înainte de finiș, au avut și golul de 3-2, dintr-o degajare a portarului Iancu deviată de Araujo, însă reușita brazilianului n-a fost validată de arbitri.
⛔️ Partida cu Dunărea Călărași, programată inițial pentru luni, 26 octombrie, a fost anulată din cauza problemelor medicale din tabăra adversă.