Spicom Sfantu Gheorghe 3 - 7 CS United Galati

April 19, 2017 - 6:00 pm at Sala Sporturilor Sfantu Gheorghe

Spicom Sfantu Gheorghe – CS United Galați (Meciul 1/3)

Lot jucatori: Wellington „Nene” – Burdujel, Lașcu, Cireș, Moldoveanu, Cojoc, Tudose, Crăciun, Borges, Apostol, Al Ioani, Păduraru, Boubătrân, Crișan
Marcatori: Tudose (2), Cireș (2), Lașcu, Crăciun, Apostol
Antrenor principal: David Asandei
Antrenor secund: Alexandru Tănăsilă
Arbitri: Dan Ovidiu Curta (Tg. Mureș) – Eduard Kovacs (Deva); Rezervă: Constantin Romulus Pop – Tg.Mureș
Observator: Alin Cârstoiu – Deva
Cartonase galbene:

-Primul pas spre semifinale a fost făcut. Echipa pregătită de David Asandei și Alexandru Tănăsilă a declanșat asaltul final care poate aduce în premieră titlul național în orașul nostru. United a jucat miercuri seara la Sf. Gheorghe cu Spicom. Băieții noștri au făcut o primă repriză excelentă în care au marcat de patru ori: Tudose, Cireș, cu o dublă și internaționalul moldovean Lașcu și și-au mai creat multe alte ocazii. Și în cea de-a doua repriză, scenariul a fost același chiar dacă antrenorii de la United au rulat tot lotul trecut pe foaia oficială. O evoluție bună a avut-o „puștiul” Robert Crișan, care a fost convocat la Naționala Under 17. Diferența pe tabela de marcaj s-a mărit: 5-0, 6-1, gazdele au avut câteva minute bune, au revenit la 6-3 dar Apostol a stabilit scorul final după ce a transformat un penalti. Meciul doi dintre cele două formații va avea loc pe 22 aprilie, de la ora 13.30 în sala Polivalentă Dunărea.