CSM Politehnica Iași 1 - 6 CS United Galati

October 24, 2016 - 4:00 pm at Sala Polivalenta Iasi

Lot jucatori: Wellington „Nene” – Burdujel, Lașcu, Moldoveanu, Cireș, Cojoc, Crăciun, Tudose, Bâgu, Apostol, Ghighimoc, Popa
Marcatori: Crăciun (3), Tudose, Burdujel, Cireș
Antrenor principal: David Asandei
Antrenor secund: Alexandru Tănăsilă
Arbitri: Gabriel Gherman (București) – Georgian Ionescu (Buzău); Rezervă: Ionuț Boharu Predescu (Buftea)
Observator: Alexandru Băjan (Videle)
Cartonase galbene: Tudose, Burdujel

: CSM Politehnica Iași și United au oferit un meci spectaculos și tensionat. Gazdele au deschis scorul și s-au aflat în avantaj timp de cinci minute. Crăciun a restabilit egalitatea și la pauză scorul a fost 1-1 cu mențiunea că CSM a irosit o lovitură de la 10 metri. Băieții lui David Asandei s-au descătușat în cel de-al doilea mitan, au marcat de cinci ori și s-au impus meritat, scor final: 1-6. United s-a instalat în fotoliul de lider cu 19 puncte și a rămas singura echipă neînvinsă din Liga 1