CS United Galati 5 - 3 Futsal Klub Odorheiu Secuiesc

September 12, 2016 - 6:00 pm at Sala Sporturilor Dunarea Galati

Futsal 2016-2017 – Etapa 2

Lot jucatori: Wellington „Nene” –  Lașcu, Moldoveanu, Burdujel, Cireș, Apostol, Cojoc, Bâgu, Crăciun; Păduraru, Ghighimoc – Stoian, Popa, Stratulat
Marcatori: Cireș, Moldoveanu (2), Crăciun, Lașcu respectiv Kedei, Szocs (2)
Antrenor principal: David Asandei; Antrenor secund: Alexandru Tănăsilă
Arbitri: Gabriel Gherman (București) – Vlad Ciobanu (Iași); Bogdan Hanceariuc (Iași)
Observator: Valeriu Ioniță (București)
Cartonase galbene: –

Meci nebun în această seara în Polivalentă Dunărea. Așa cum se anticipa United și FK Odorheiu Secuiesc au făcut o bună propagandă futsalului și au oferit celor prezenți o partidă interesantă. Finalul primei reprize a fost incendiar, cu patru goluri în trei minute. Oaspeții au condus cu 2-0 dar gălățenii au restabilit egalitatea prin: Cireș și Moldoveanu din penalti până la pauză. Repriza a doua nu s-a dezmințit, Manu a reușit dubla, aducându-și echipa în avantaj. A fost rândul oaspeților să egaleze dar finalul a aparținut celor de la United care au punctat prin: Crăciun și Lașcu