CS City'us Târgu Mureş 2 - 5 CS United Galati

March 27, 2017 - 6:30 pm at Sala Sporturilor Targu Mures

Lot jucatori: Wellington „Nene” – Burdujel, Cireș, Lașcu, Moldoveanu, Cojoc, Borges, Tudose, Crăciun, Al Ioani, Apostol, Păduraru, Boubătrân, Ilieș
Marcatori: Al Ioani, Cojoc, Moldoveanu, Burdujel, Crăciun
Antrenor principal: David Asandei
Antrenor secund: Alexandru Tănăsilă
Arbitri: Marian Ivănescu – Gabriel Stroe, ambii București; Rezervă: Ionel Boharu – Buftea
Observator: Florea Frusin (București)
Cartonase galbene:

-United a câștigat sezonul regulat și a respectat calculele hârtiei. „Leii” pregătiți de „dresorii” David Asandei și Alexandru Tănăsilă au pregătit foarte bine partida de luni seara din fieful campioanei en-titre City’us Tg. Mureș. Chiar dacă pentru ei nu mai prezenta nicio miză, gazdele au început în trombă și au deschis scorul în min.3. Echipa gălățeană a replicat prompt și a restabilit egalitatea după două minute prin Al Ioani. A urmat o perioadă de joc echilibrat după care United a apăsat pedala de accelerație și a înscris de două ori prin căpitanul Cojoc și internaționalul Moldoveanu și am condus cu 3-1 la pauză. Soarta partidei s-a lămurit definitiv la șase minute de la reluare când Burdujel a dus scorul la 4-1. Campionii și-au respectat cartea de vizită, au redus din diferență dar au trebuit să ne predea ștafeta, Crăciun stabilind scorul final în min. 37.